Jdi na obsah Jdi na menu
 


13. kolo - 19.1.2008:

Proseč - Osík 1:1 (1:0,0:1,0:0) - gól: Havran, as. Šnajdr

sestava:

Kopecký - Flídr-Třasák, Dvořák-Šnajdr, Vomáčka-Šauer-Havran, Stráník-Petraš st.-Kovář-Petraš ml.

vedoucí mužstva: Mirek Pulkrábek


Čtvrtfinále:

1. zápas – 1.2.2008 – 19:30 hod:

Osík - Tygrteam 2:3 (0:0,0:2,2:1)

branky: Šnajdr as.Kovář, Šauer as. Kovář 

Zápas výrazně ovlivnili ve 3.třetině rozhodčí, kdy po faulu na Honzu Šnajdra nejprve nařídili trestné střílení a pak verdikt změnili pouze ve vyloučení - ze zbytku zápasu pak již svými verdikty udělali blamáž....

- 3 nevyužité přesilovky 5:3 nás stály případný úspěch, zlomily nás 2 góly na konci 2. třetiny do té doby byl zápas otevřený, přestože byl Tygrteam hokejovější.

Skvěle nás podrže l gólman Pavel Kopecký a to hlavně v úvodu zápasu, kdy na nás soupeř pořádně vlítnul a chvílemi jsme nevěděli, kde nám hlava stojí.

Sestava: Kopecký - Jiskra-Motyčka, Flídr-Pohorský, Třasák

Havran-Šauer-Kovář,Petraš st.-Dvořák-Dušek,Šnajdr-Stráník-Vomáčka, Petraš ml.

Od 3. třetiny hra na 2 lajny přinesla výrazné oživení a tlak, který se nám ale nepodařilo zužitkovat k vyrovnání a vynucení si prodloužení.

vedoucí mužstva: Novotný, Pulkrábek

Diváci: přes 50 výborných diváků 

2. zápas – 4.2:.2008 – 20:30 hod:

Osík - Tygrteam 0:3 (0:0,0:0,0:3)

K odvetě čtvrtfinále jsme nastoupili s odhodláním navázat na výkon ze 3. třetiny 1. zápasu. Tomu jsme i po dohodě týmu podřídili sestavu, která zůstala ve stejném složení jako nakonci 1.zápasu a pouze chybějícího Zdeňka Pohorského v obraně nahradil Roman Bulva, který na sebe dal celou sezónu čekat.

Sestava:

Kopecký, Jiskra-Motyčka, Bulva-Flídr, Třasák

Šnajdr-Šauer-Kovář, Havran-Petraš st. (od 3.tř. Dvořák), Dušek,

Dvořák, Petraš ml., Vomáčka, Stráník

Vedoucí týmu: Novotný, Pulkrábek

Průběh zápasu:

Do zápasu jsme od 1. minuty vlétli v úžasném tempu a výborném nasazení – hned od začátku jsme dostávali soupeře pod tlak a vytvářeli si brankové příležitosti, které se nám bohužel nedařilo zužitkovávat – v takovémto zápase to bez gólů prostě nejde. Přesto jsme byli po celé 2 třetiny lepším týmem a soupeř byl pod tlakem, o čemž svědčí jeho spousta zakázaných uvolnění. Útočné výpady Jirky Havrana, Honzy Šnajdra a Kuby Kováře soupeři dělaly obrovské problémy a v kombinaci s urputným zaujetím Jardy Duška, Standy Petraše a Honzy Šauera nám dovolilo určovat tempo zápasu. V obraně excelovala dvojice Láďa Flídr- Roman Bulva, která nedovolila soupeři přejít přes střední pásmo a osvědčená dvojka Pepík Jiskra-Martin Motyčka svým jistým projevem a sebedůvěrou nedávala pochyb o našich obranných kvalitách. Vše v bráně jistil nás gólman Pavel Kopecký, který přes 6 obdržených branek v obou zápasech neudělal žádnou chybu a držel nás svými jistými zákroky stále ve hře.

Do 3. třetiny jsme nastupovali s cílem pokračovat v taktice –  zkusit vstřelit gól, případně udržet remízu a dotáhnout zápas do prodloužení. Pro obnovené zranění třísel musel odstoupit ze hry do té doby vynikající Standa Petraš. Dodržovat taktiku se nám až do 8. minuty velice dobře dařilo – zde však přišel zlom - po ukončení našeho oslabení jsme pod tlakem vzniklým ještě v přesilovce soupeře zaváhali a inkasovali 1.gól zápasu, který se ukázal jako rozhodující – přes veškerou další snahu se nám nepodařilo dostat se do další brankové příležitosti - v čemž nám samozřejmě i soupeř bránil celoplošným přístupem – 2 náhodné góly, které jsme pak ještě obdrželi nepodtrhují průběh zápasu. Zbytek zápasu jsme dohrávali v oslabení po sporném vyloučení a za pískotu a bučení diváků nespokojených s výkonem rozhodčího.

Jakým způsobem jsme čtvrtfinále odehráli mohli posoudit naši výborní diváci – všichni jsme do toho dali maximum se snahou o úspěch – hokejová štěstěna nám ale nepřála. Divákům patří velký dík – děkovačka po závěru zápasu a společném fotografování byla super.

Samostatnou kapitolou byl rozhodčí – přes telefonické urgence Radka Novotného nebylo vedení soutěže schopno delegovat 2 rozhodčí a tak důležitý zápas řídil 1 sudí jménem Šauer (známe ho z loňska,kdy si na nás při penaltách vymyslel neexistují branku). To jakým způsobem nastavil metr na posuzování zápasu a zákroků nás nepřekvapovalo – mj. vyloučení 2+2 min. Romana Bulvy za „čistý strom na modré“, 2 min za „filmování“ pro Honzu Šnajdra za to, že si dovolit po faulu při nájezdu neudržet stabilitu a spadnout na led, neexistující ofsajd a nepotrestané zákroky soupeře – nedovolené bránění, napadení, sekání, krosček….byl prostě 6. Tygrem na ledě a byl zralý na tečku.

Diváci: přes 75 výborných diváků 

Rozhodčí: toliko 1 ks pruhovaného jménem Šauer 

Nelze brát tento neúspěch jako ústup ze slávy – po bohatých letech někdy přichází půst – zvláště když dochází ke generační obměně týmu. Co je ale potěšujícím faktem - rodí se nová generace hráčů Osíka předurčená k úspěchům, která musí převzít otěže a táhnout náš hokej dále za slušnými výsledky -  jména Šnajdr, Havran, Kovář, Kromíchal a další mají na to převzít a udržovat tradici našeho týmu. Postupně budou další starší hráči končit s kariérou (Mech asi zapomněl doma hřebík….) a máme myslím více než zdatné nástupce. Příští rok přibudou Koníček a Hladík z juniorky a začne se formovat nová generace hráčů, kteří navážou na naše dosavadní úspěchy a pokusit se dobít 5. titul!

Díky všem za celou sezónu a těšíme se na setkání při závěrečném vyhodnocení – 1.3.2008 v hospodě U Vodoucha.

Pavel Dvořák

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

pochvala

(Kromichal, 7. 2. 2008 8:57)

Pavle super clanek! Jses rozenej sportovni zurnalista:-)Pristi rok jim to oplatime chlapi!